Onze werkwijze

Positief opvoeden

De medewerkers van het Centrum voor Jeugd en Gezin werken volgens de methode Triple P. Deze methode gaat uit van positief opvoeden. Positief opvoeden volgens de methode Triple P is gebaseerd op vijf basisprincipes:

 

  • kinderen een veilige en stimulerende omgeving bieden (zowel fysiek als emotioneel). Kinderen die lekker spelen, vervelen zich niet en lopen minder kans gedragsproblemen te ontwikkelen.
  • kinderen laten leren door positieve ondersteuning. Positieve aandacht en aanmoediging motiveert een kind om nieuwe dingen te leren en vaardigheden te ontwikkelen.
  • een aansprekende discipline hanteren. Heldere instructies geven en snel reageren als een kind zich niet goed gedraagt.
  • realistische verwachtingen hebben. Ieder kind is uniek en ontwikkelt zich in zijn eigen tempo. Ouders moeten niet verwachten dat hun kind perfect is; ieder kind maakt fouten en doet dat meestal niet met opzet.
  • goed voor jezelf zorgen. Ouders moeten niet te veel van zichzelf als opvoeder verwachten, want ook ouders maken fouten. Wanneer ouders hun eigen behoeften vervullen, kunnen ze veel makkelijker geduldig, consequent en beschikbaar zijn voor hun kinderen. 

Hier vind je een overzicht van snelle tips bij positief opvoeden voor ouders en opvoeders. Met behulp van Triple P wordt opvoeden gemakkelijker en plezieriger.

 

Kijk voor onze werkwijze ook bij: 

JeugdMatch

1 Gezin 1 Plan

 

Stel je vraag!

Bel: 088 - 254 23 84

Of loop even binnen:

CJG Voorschoten

Professor van der Waalslaan 26
2251 GH Voorschoten